Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

   

Мар'янівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

 
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи

          У ШКОЛІ НА МАР’ЯНІВСЬКІЙ ГОРІ

          Найвища точка в Новомосковському районі - Мар'янівська гора. Окраса села Мар'янівки - двоповерхова школа-красуня, де навчаються 170 учнів і працюють 19 учителів. При ній ще 1990 року було створено мікроколгосп «Мрія», головним завданням якого є формування працелюбної особистості, умілого господаря, підготовка дітей до свідомого професійного самовизначення.
Рішенням Новомосковської ради народних депутатів школі було виділено 60 га орної землі для організації навчально-дослідницької роботи, розширення біологічних та хімічних знань, виховання творчого ставлення до життя, потягу до творчої діяльності, любові до землі, до людини й праці та з метою профорієнтації учнів на сільськогосподарські професії.
          Першовідкривачем у цій справі став директор школи В.Д. Іванов. Щастя людини він вбачав саме у праці, яка надихає на творчість, оточену ореолом краси, викликає гордість за матеріальні результати своєї діяльності, потяг до творчої діяльності, розвиває фізичну силу, бережливість, акуратність. Щоденно разом із вчительським колективом нанизував на разок дитячого життя ці трудові намистинки. Віктор Дмитрович для розв'язання трудових завдань придбав необхідну техніку: комбайн «Нива», автомобіль «ГАЗ-53», трактори, плуги, сівалки, борони, культиватори. А частинку свого життя, свого серця залишив там, де у 1992-1993 рр. на площі 10 га посадив фруктовий сад, який і тепер чарує око кожного, хто завітає сюди, приваблює до себе дітвору. Тут буйний травень та жовтокосий вересень справляють вічне свято: весело шепочуть з вітром легкокрилі яблуні та груші у ніжно-золотавих сукнях; вас привітають черешні та вишні, немов наречені, і витьохкування солов'їв.
Час плине, змінюється, вносить свої корективи. Трудову естафету до своїх дбайливих жіночих рук прийняла Надія Олексіївна Сахненко. Для неї сенс життя, насамперед, полягає у плеканні духовного начала в собі, у ближніх, у найдорожчих людях.
        Використовуючи сучасну технологію обробки грунту, на шкільному полі вирощували високі врожаї пшениці, жита, соняшнику, кукурудзи. У 1996-1997 рр. побудували овочесховище (10 м • 6 м • 3 м) -загальною площею 60 м2; У самостійне життя вийшло багато випускників, які обрали педагогічні та сільськогосподарські професії.
       Традиції та ідеї, започатковані вмілими керівниками, продовжують жити й сьогодні. А сьогодення - це удосконалення системи управління. Директорка Раїса Іванівна Лядська разом із батьківським комітетом і піклувальною радою дійшли висновку, що з метою орієнтації на самозабезпечення, глибоку теоретичну, загальноосвітню та профільну підготовку, економічну розсудливість і прагматизм потрібно співпрацювати з новими аграрними формуваннями. Тому 2002 року підписано Договір між ТОВ АФ «Оксамит» та Мар'янівською СЗШ (мікроколгосп «Мрія») на спільне використання земельної ділянки та вирощування сільськогосподарської продукції. Це дало вагомі результати, а саме збагачення матеріально-технічної бази школи: створення комп'ютерного класу, поповнення бібліотечних фондів, передплата періодики, придбання будівельних матеріалів для ремонту школи, шкільних меблів, забезпечення спортінвентарем, спортивною формою, костюмами для художньої самодіяльності.
       Організація дитячого харчування: заготівля овочів та фруктів, здешевлене харчування, безкоштовне харчування для дітей пільго­вих категорій, новорічні подарунки.
Реалізація програми «Шкільний автобус»: виїзди на районні та обласні конкурси, зльоти, змагання. Оздоровча кампанія: літній оздоровчий табр «Барви літа» з денним перебуванням, відпочинок на Азовському морі, туристичні походи та Дні здоров'я, робота спортивних гуртків та секцій.
Раїса Іванівна Лядська глибоко переконана в тому, що школа стає осередком виховання і навчання лише тоді, коли вона є центром радісного, цікавого жит­тя, що кличе до знань, до наукиВ умовах реформування агропромислового комплексу, становлення приватного сектора, ринкових відносин основними завданнями Мар'янівської школи є формування нового покоління жителів села. Саме нам належить підготувати майбутніх господарів землі, фермерів, хліборобів, менеджерів. А це вимагає створення профільного навчання, спрямованого на закріплення знань з предметів природничого циклу, на безпосереднє спілкування з об'єктами живої природи, внаслідок чого дитина реально відчуває себе невід'ємною частиною, краще пізнає себе, не забуває трудові традиції.
       Людина завжди поважає землю, оберігає і плекає людське життя, так було колись і так є тепер. Мар'янівська школа плекає добрих і дбайливих господарів, для яких заповіддю є слова Віктора Кочевського: Не ображай землі насінням кволим. Сліпим огріхом, клопотом мізерним. Хто чисту совість має перед полем, Тому воно віддячить чистим зерном. Мар'янівці споконвіку любили й шанували батьківський край. Вони пишаються своєю рідною землею, прагнуть зберегти зв'язок з могутньою силою, що породила і благословила їх на життя. Це наша історія, жива пам'ять про мужніх та сміливих захисників нашої Батьківщини. Цю пам'ять бережуть, шанують і передають нащадкам жителі села Мар'янівки.
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Персональний сайт учителя географії Козак І.В.
Cайт школи на сторінці "Класна oцінка"

Copyright MyCorp © 2024